چرا استخدام نمی شویم؟

 

مهندسی شیمی | چرا استخدام نمی شویم
مهندسی شیمی | چرا استخدام نمی شویم
استخدام

مهمترین بخش هر رشته و میوه و نتیجه ی تمام تلاش های دانشجو برای تحقق دادن به آرزوهای خود در استخدام تجلی پیدا می کند.

بحث استخدام با وجود این اوضاع و شرایط بد اقتصادی که هر روز هم در حال بدتر شدن است، سخت و سخت تر می شود، بخصوص این که این موضوع در مهندسی شیمی که گره به کارخانجات و صنایع تولیدی دارد، بارزتر است.

پس بهترین کار برای رسیدن به شغلی در آینده این است که فرد خود با تلاش و کوشش خود در زمینه ای در همان دوران دانشجویی خود شروع به فعالیت کند و فقط تمام امید خود را منوط به استخدام نکند.

البته این موضوع کاملا روشن است که اگر دانشجو در همان دوران تحصیلی اش به موفقیت هایی برسد و بین خود و دیگران تمایزی ایجاد کند، احتمال استخدام او به مراتب بیشتر است.

گفتن این موضوع هم خالی از لطف نیست که بدانید که دیگر داشتن یک رزومه خوب ضامن استخدام شما نیست، اما اثبات این که شما در زمینه خاصی مهارت دارین باعث می شود تا دیگران به دنبال شما برای کار بیایند.

مزیت این کار این است که شرکت ها با وجود هزینه های بالا برای استخدام، دیگر تمایلی به این امر ندارند و به فریلنسرها روی آورده اند، پس با مطرح شدن شما در سطوح مختلف علمی، شرکت ها تمایل بیشتری در سپردن کارها به شما پیدا می کنند.

پس همانگونه که از صحبت های بنده مشخص است، دیگر زمان تخصص گرایی است نه مدرک گرایی.

برای شروع بهتر است که در همین سال های اول تحصیل، به مطالعه در مورد گرایش های مختلف پرداخته و بعد از تصمیم در مورد انتخاب گرایش مورد علاقه خود شروع به بررسی نیازهای گرایش انتخاب شده، کنید.

این کار باعث می شود تا شما متوجه شوید برای کار در گرایش مورد علاقه خود به چه مهارت هایی نیاز دارید. مرحله بعد از این کار این است که در شهر محل تحصیل خود به دنبال کارهای مرتبط با گرایش مورد علاقه خود باشید و در آنجا مشغول کار شوید. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که در ابتدای کار به دنبال پول نباشید؛ چون هیچ چیز رایگان بدست نمی آید. چه برسد به تجربه که خود بسیار ارزشمند است پس شاید نیاز باشد حتی در جاهایی پول هم خرج کنید.

پس نگران هزینه هایی که برای تجربه می کنید نباشید. بهترین دوره، دوره ی کارآموزی است که باید آن را جدی بگیرید و به دنبال پر کردن ساعت نباشید چون بهترین موقع برای کسب تجربه است. البته نیازی هم نیست به صورت دائم در یکجا مشغول شوید و به نظر من این امر اشتباه است و پیشنهاد من به شما این است که به صورت دوره ای در صنایع و قسمت های مختلف مشغول کار شوید.

به امید روزی که هیچ تحصیل کرده ای، بیکار نباشد.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments