فروش 3 میلیون بشکه نفت در بورس

مجوز سران قوا برای فروش ۳ میلیون بشکه نفت در بورس اخذ شد.
وزیر نفت گفت: مجوز لازم از سران سه قوه اخذ شده تا سه میلیون بشکه نفت در بورس به صورت ۱۰۰ درصد ریالی به فروش برسد.

خبرنگاران جوان: به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خانه ملت، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت امروز (چهارشنبه) با اشاره به فروش دو مرحله‌ای نفت در بورس، اظهار کرد: گزارش این دو مرحله فروش به شورای عالی اقتصادی قوای سه گانه ارائه و مجوز جدید از سران سه قوه برای مرحله جدید فروش نفت در بورس اخذ شد.

وزیر نفت با بیان اینکه به زودی اطلاعیه‌ای درباره مرحله سوم فروش نفت در بورس منتشر می‌شود، افزود: در این راستا مجوز لازم از سران سه قوه اخذ شده تا سه میلیون بشکه نفت در بورس به صورت ۱۰۰ درصد ریالی با نرخ ارز سامانه سنا به فروش برسد.

زنگنه بیان کرد: اگر فردی به خرید ارزی نفت در بورس تمایل داشت نفت به صورت ارزی به این شخص ارائه و اگر فردی به خرید ریالی نفت تمایل داشت عرضه به صورت ریالی انجام می‌شود.

خریداران نفت در بورس توانسته اند طلای سیاه را صادر کنند.

عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به وضعیت فروش نفت‌های خریداری شده در بورس، تصریح کرد: خریداران نفت در بورس توانسته اند طلای سیاه را صادر کنند و مشکلی در این زمینه وجود نداشته است.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در مرحله نخست فروش نفت (۶ آبان امسال)، یک میلیون بشکه نفت خام عرضه شد، اما هشت محموله ۳۵ هزار بشکه‌ای (معادل ۲۸۰ هزار بشکه) به نرخ بشکه‌ای ۷۴ دلار و ۸۵ سنت به فروش رسید.

در دومین مرحله فروش نفت خام در بورس انرژی (۲۰ آبان) نیز ۷۰۰ هزار بشکه نفت خام به نرخ بشکه‌ای ۶۴ دلار و ۹۷ سنت داد و ستد شد.

تاکنون، شیوه فروش نفت در بورس انرژی ۲۰ درصد ریالی و ۸۰ درصد ارزی بوده، اما با توجه به درخواست‌ها و پیشنهادات مطرح شده قرار است از این پس امکان خرید به صورت ۱۰۰ درصد ریالی نیز فراهم شود.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments