شرکت پارس جنوبی

مجمتع شرکت گاز پارس جنوبی

معرفی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی

شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی یکى از شرکت هاى فرعى شرکت ملى گاز ایران است که در سال 1377 تاسیس و عهده دار مسئولیت بهره بردارى از تاسیسات خشکى فاز هاى چندگانه میدان گازى پارس جنوبى گردید. تاسیساتى که طراحى و اجراى آنها را شرکت نفت و گاز پارس از شرکت‌هاى فرعى نفت ایران انجام داده است . این شرکت با بهره‌گیری از متخصصین جوان و مدیران شایسته به یک مدل و برند معتبر جهانى و الگوى دانش فنى در میان همه صنعت کشور تبدیل شده است.

شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی در شهرستان عسلویه و کنگان از شهرستان‌های استان بوشهر در کنار ساحل خلیج فارس با جاذبه‌هاى گردشگرى و تاریخى در قالب دو سایت صنعتی مستقر شده است و علاوه بر خدمات تولید گــاز با ورود به حوزه مسئولیت اجتماعی اقدامات شایان ذکر و مؤثری در بخش فرهنگ، آموزش، سلامت، اشتغال و حمایت از محیط زیست منطقه انجام می‌دهد.

موقعیت میدان پارس جنوبی

واقع در آب هاى سرزمینى ایران و قطر و مشترک بین دو کشور با وسعت 9700 کیلومترمربع و در عمق 3000 مترى زیر کف دریا ، عظیم ترین میدان گازى جهان است که با ساحل بندرعسلویه 105 کیلومتر فاصله دارد . گستره بخش ایرانى آن به مساحت 3700 کیلومترمربع و ذخیره آن 14 تریلیون مترمکعب گاز و 17 میلیارد بشکه میعانات گازى معادل 8% ذخائر گاز جهان و 50% ذخائر گاز کشور مى‌باشد . این میدان از نظر منابع مادى، مهمترین و با ارزش ترین منبع اقتصادى و ثروت و گنجینه عظیم و بى نظیر ملى است.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments